Elektronarzędzia zasilane są prądem elektrycznym do najbardziej popularnych należą wiertarki, pilarki, szlifierki, tokarki, spawarki, lutownice i wiele innych. Urządzenia te są używane przez różnych rzemieślników, ale również wiele osób używa ich prywatnie podczas remontu swojego domu czy mieszkania.

Podczas używania tego typu narzędzi trzeba pamiętać o wielu ważnych rzeczach przede wszystkim o tym, by przedmiot, do którego używamy elektronarzędzia był suchy, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do zwarcia, aby zawsze po zakończonej pracy wyłączać je od źródła prądu, aby przewód nie był pokręcony, ponieważ może dojść do jego uszkodzenia i przede wszystkim, aby nie były używane przez osoby, które nie wiedzą, w jaki sposób mają to robić. Elektronarzędzia w związku z tym, że są technicznie bardziej zaawansowane niż ręczne mają gwarancję po zakupie, co oznacza, że jeśli wykazują jakieś sygnały o nieprawidłowym działaniu możemy je oddać i zostaną sprawdzone i naprawione lub wymienione na nowe.

Na każdym narzędziu elektrycznym jest naklejka, która w skrócie informuje, w jaki sposób powinno się a w jaki nie używać go. Jeśli nasza praca opiera się na korzystaniu z urządzeń warto nie tylko dbać o nie, co jest oczywiste, ale zakupić walizkę czy wózek, w której będziemy trzymali dobrze zabezpieczone elektronarzędzia w końcu to kosztowne wyposażenie.

Elektronarzędzia dzielimy przede wszystkim na charakterystykę pracy jedne służąc dokręcaniu, odkręcaniu śrub, inne do robieniu dziur, w które możemy włożyć śruby czy kołki a jeszcze inne do wygładzania powierzchni lub pozbywania się jej zewnętrznej powłoki do wyboru mamy olbrzymi asortyment elektronarzędzi..