Jak w każdej dziedzinie, firmy prześcigają się ze swoją ofertą, poszerzają asortyment na przykład o serwis czy możliwość wypożyczenia.

Jeśli chodzi o elektronarzędzie to króluje kilka znanych marek: Bosch, Hecht, Celma.

Są to marki, które od lat zajmują się produkcją i dystrybucją narzędzi, posiadają niezbędne certyfikaty, ale najważniejszym jest doświadczenie.

Możemy kupić narzędzie nieznanej marki natomiast istnieje wówczas ryzyko, że będziemy żałować zaoszczędzonej kwoty, jeśli okaże się, że nie jest tak dobra jak znanych marek.

W istocie każdy zakup powinien być przemyślany warto również zapoznać się z opiniami innych użytkowników być może są modele lepszej, jakości.

W związku z konkurencją jest dużo firm, które zajmują się pewną działalnością a dodatkowo dystrybucją narzędzi, ponieważ ich docelowi klienci na pewno muszą z nich korzystać to z pewnością jest bardzo dobre pod względem marketingowym, ale tutaj pojawia się również kwestia rozpoznawalności marki.

Poza granicami Polski, chociaż u nas takie pomysły również zaczynają się pojawiać są maszyny przypominające te, w których możemy kupić kawę wyposażone w narzędzia różnego rodzaju, oczywiście są to tylko narzędzia ręczne takie jak kombinerki, młotek czy śrubokręt.

Czy taka forma zostanie u nas przyjęta i będzie uważana za naturalną to się okaże pionierem we wprowadzaniu takiego pomysłu jest szwedzka firma działająca również na terenie naszego kraju Brammer zajmująca się przede wszystkim produkcją łożysk a dodatkowo od niedawna dystrybucją narzędzi.

.